Misja szkoły

o       Służymy dziewczętom z trudnościami we właściwym funkcjonowaniu społecznym, doświadczonym niepowodzeniami szkolnymi i poczuciem braku sukcesów życiowych.

o       Szczególnym wyzwaniem naszej szkoły jest przywrócenie uczennicom wiary we własne umiejętności, umożliwienie osiągnięcia sukcesu, nauczenie odpowiedzialności za własne wybory, decyzje i zachowania.

o       Naszym podstawowym zadaniem jest stworzenie szkoły przyjaznej, bezpiecznej, stymulującej rozwój psychiczny uczennic, ze zwróceniem szczególnej uwagi na kształtowanie systemu wartości.

o       Podstawą naszego działania jest wspieranie uczennicy w trudnych sytuacjach szkolnych i życiowych oraz wspieranie rozwoju na miarę jego własnych potrzeb i możliwości.

o       Nasz cel chcemy osiągnąć dzięki współpracy całej społeczności szkoły tj. uczennic, nauczycieli, rodziców i władz szkolnych, opartej na dialogu i wzajemnym szacunku.

o       Spośród innych szkół wyróżnia nas koncepcja pracy, otwartość na problemy dziecka i jego rodziny umożliwiająca wyrównanie braków szkolnych, uwzględniająca metody korekcyjno - wychowawcze stosowane przez profesjonalną kadrę pedagogiczną, znającą i rozumiejącą szkolne i życiowe problemy młodzieży.

o       Dążymy do tego, aby nasze uczennice maksymalnie rozwinęły swoje umiejętności i postawy w aspekcie: intelektualnym, duchowym, społecznym, emocjonalnym i fizycznym, ich rodzice darzyli nas zaufaniem i aktywnie wspierali nasze działania, nauczyciele mieli pełną satysfakcję z wykonywanej pracy a szkoła cieszyła się uznaniem całego środowiska.