Profilaktyka używania przez młodzież nowych narkotyków, tzw. dopalaczy
Przygotowane przez Główny Inspektorat Sanitarny, Komendę Główną Policji, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji opracowanie może stanowić pomoc w podejmowaniu działań z zakresu profilaktyki narkomanii w ramach szkolnego programu profilaktyki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą działań profilaktycznych adresowanych między innymi do rodziców i uczniów.
opis dokumentutypdata
Treść opracowaniapdf24-03-2011[ Pobierz ]
1 108 kB
Dopalacze

Informacje i materiały do ściągnięcia dotyczące tzw. DOPALACZY, można odnaleźć na stronie Krajowego Biura Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii:

Dopalacze mogą Cie wypalić - Poznaj fakty (link)

w zakładce Kampanie/Dopalacze mogą Cie wypalić - Poznaj Fakty.
Na stronie znajduje się m.in. ulotka dla rodziców oraz scenariusz zajęć z rodzicami w szkole.
Informacje poświęcone temu problemowi, adresowane do młodzieży, znajdują się na stronie:

Informacje o dopalaczach dla młodzieży (link)

ULOTKI 2014

Kampania informacyjna „Stop Nowym Narkotykom”

W ramach kampanii prowadzona jest dystrybucja materiałów w postaci filmu  „STOP dopalaczom” zrealizowanego przez Główny Inspektorat Sanitarny  oraz ulotek skierowanych do młodzieży oraz rodziców.

„Przyjmuje leki czy bierze? Leki bez recepty- do leczenia, nie do brania” – Kampania Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Poniżej link do kampanii:

GDZIE SZUKAĆ POMOCY?
Antynarkotykowy telefon zaufania