Szkoła Podstawowa Nr 291

w Warszawie

Rok szkolny 2008/2009

 

Święto Komisji Edukacji Narodowej


 Wycieczka do historii


 Dzień Niepodległości


Uroczystość Wigilijna


Uczymy się udzielać pierwszej pomocy 


Uroczyste śniadanie wielkanocne   


 Wycieczka do Sandomierza 28.05.2009 r. 


 Uroczystość zakończenia roku szkolnego 


 

" Za Twe spojrzenie, smutne, stroskane dłonie w bezruchu gdzieś zatrzymane, gdy kropla żalu. Za łzę tę jawną, co z oczu spływa i tę ukrytą, których przybywa i za tę, która wybiegła z klasy, bo sił zabrakło by wytrwać dłużej. I za tę, która się znów powtórzy. PRZEPRASZAMY.

Za to, że jednak i że pomimo, za to, że z sercem, za to, że z nami. Za dni zdobione szczęścia chwilami, za tę cierpliwość z duszą rozdartą, I za tę wiarę, że jednak warto. DZIĘKUJEMY.

Bądźcie nam zdrowi i wiecznie młodzi. Zmysł pedagoga niech nie zawodzi, gdy każe wierzyć, że macie rację, smutki niech jadą też na wakacje, a Wy w spokoju wypoczywajcie i uśmiechnięci do nas wracajcie".

 

 


 

 

 


Święto Edukacji - program przygotowały uczennice.


Święto Edukacji - publiczność.


Święto Edukacji - uściski, życzenia...


Święto Edukacji - nagrody dla pracowników Szkoły.


Święto Edukacji - chwila relaksu przy kawie i ciastku:-)


Pociąg do historii - zwiedzanie ekspozycji.


Pociąg do historii - tak przesłuchiwano...


Pociąg do historii - eksponaty.


Pociąg do historii - zwiedzanie wystawy.Święto Niepodległości - uroczysty apel.

Program przygotowany przez dziewczęta bardzo podobał się zgromadzonym pracownikom szkoły oraz Gościom.


Spotkanie wigilijne to najpiękniejszy czas. Każdego roku organizowane jest przez Dyrektora Pogotowia Opiekuńczego przy którym funkcjonuje nasza szkoła.Program artystyczny przygotowują uczennice szkoły pod kierunkiem nauczyciela.


Światełka,lampeczki... Cudowny czas...Opłatek, życzenia, łzy w oczach...


Uczymy się udzielać pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, korzystając z wiedzy i fachowości studentów Wyższej Szkoły Służby Pożarniczej w Warszawie.


Zajęcia były bardzo interesujące. Trwały bardzo długo, ale nawet tego nie odczuliśmy.To jednak bardzo trudne...8 kwietnia to bardzo ważny dzień w tym roku szkolnym. Pogotowie Opiekuńcze przygotowało uroczyste wielkanocne śniadanie. Nasza szkoła dołożyła swoją "cegiełkę" w postaci świątecznego progamu artystycznego. Pan Dyrektor Szkoły przywitał wszystkich zgromadzonych, złożył świąteczne życzenia i zaprosił do obejrzenia części artystycznej.


Program artystyczny bardzo spodobał się Gościom, oklaskom nie było końca...


Świąteczne dekoracje były wspaniałym dodatkiem do programu...


Świąteczny foto "misz masz" :-)
Nie wszystkim starczyło miejsc siedzących, aby obejrzeć program przygotowany przez Szkołę, ale czy to ważne ...:-)


Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor Pogotowia Opiekuńczego dziękując Szkole za część artystyczną i zaprosiła na uroczyste śniadanie.28 maja pojechaliśmy do Sandomierza. Wycieczka została zrealizowana na mocy porozumienia między naszą szkołą a Burmistrzem Dzielnicy Żoliborz Panem Januszem Warakomskim, który sfinansował wyjazd. Dziękujemy !


Pogoda dopisała. Sandomierz przywitał nas wspaniałą, słoneczną aurą. Przez cały pobyt zachwycał nas uroczymi zakątkami.


Tyle wspaniałych miejsc, gdzie tu jeszcze pójść, co jeszcze zobaczyć....Panie Burmistrzu, jeszcze raz dziękujemy i już cieszymy się na kolejny wyjazd.


Czas na takich wyjazdach bardzo szybko mija. Trzeba wracać do Warszawy. W głowach mamy mnóstwo wspomnień... Urokliwość tego miejsca na stałe zagości w naszej pamięci.


19 czerwca o godzinie 9.00 cała społeczność naszej Szkoły zgromadziła się na uroczystości zakończenia roku szkolnego. Przybyło wielu Gości: Dyrektor Pogotowia Pani Danuta Duralska, Wychowawcy PO nr 1, Rodzice, Opiekunowie, Pracownicy Szkoły i Pogotowia. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora ZSS.


Pan Dyrektor wymieniając sukcesy uczennic powiedział, że jest pewnien, że wszystkie będą mile wspominały pobyt w szkole. "Będzie wam brakowało tekstów - gdzie masz mundurek, gdzie masz zeszyt, wyjmij kolczyk..." :-)


Wręczone zostały świadectwa wyróżnionym uczennicom. Wręczono też medale za konkurencje sportowe oraz wiele innych nagród.


Rok szkolny dobiegł końca. Rozpoczynają się wakacje. Niech będą słoneczne oraz wesołe ! Przede wszystkim mądrze spędzone i bezpieczne.

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )