O naszej szkole...

Szkoła Podstawowa Nr 291 funkcjonuje przy Pogotowiu Opiekuńczym nr 1

w Warszawie i przeznaczona jest dla dziewcząt wychowanek PO Nr 1 z zaburzeniami zachowania, zagrożonych niedostosowaniem społecznym i uzależnieniami, skierowanych postanowieniem Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

( klasa V, VI, VII )

klasy gimnazjalne - II i III

Nasze atuty:

• wyspecjalizowana kadra pedagogiczna z dużym doświadczeniem zawodowym, ukierunkowana na pomoc dziecku;
  • przyjazna atmosfera i podejście do napotykanych w czasie pracy problemów;
  • mała liczebność uczennic w klasach ( maksymalnie 16 );
  • indywidualizacja uzależniona od możliwości intelektualnych poszczególnych uczennic.

W szkole oprócz nauczycieli przedmiotowych zatrudnieni są także:

- psycholog;

- pedagog;

- terapeuta pedagogiczny;

- socjoterapeuta;

- bibliotekarz.

Nasze uczennice mogą swoją wiedzę uzupełniać w czasie zajęć pozalekcyjnych, uczestnicząc w różnych kołach zainteresowań:

1. koło informatyczne;
  2. koło językowe;
  3. koło matematyczne;
  4. koło chemiczne;
  5. koło biologiczne;
  6. koło historyczne;
  7. koło polonistyczne/teatralne;
  8. sks.

Każda zainteresowana uczennica może również brać udział w dodatkowych konsultacjach zbiorowych lub indywidualnych w czasie których nadrabia braki edukacyjne oraz rozwija swoje zainteresowania.

Do naszej Szkoły przyjmowane są także dziewczęta z terenu m.st. Warszawy, jako uczennice tzw. dochodzące.

Warunkiem przyjęcia do Szkoły Podstawowej Nr 291 jest posiadanie przez uczennicę orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na zagrożenie niedostosowaniem społecznym.